Dávid Šípoš
| Dátum narodenia | 14.08.1998 |
| Výška | 190 cm |
| Váha | 81 kg |
| Herný post | brankár |
| Aktuálny klub | FC Košice |
| Úplny profil hráča » |
Autor: FSA, 12.04.2016
Zápas, ktorý bol slávnostným otvorením nového štadióna Besiktasu, bol pre fanúšikov skvelým divadlom.
Žiaľ, so smutným koncom pre Miňov Bursaspor, ktorý v búrlivom prostredí lídra tureckej ligy miestami bojoval proti viac ako desiatim. Rivalita medzi týmito klubmi je v Turecku notoricky známa, viete si potom predstaviť, ako vyzerala ich pondelková ligová dohrávka, ktorá bola zároveň slávnostným krstom veľkolepého, 42-tisícového stánku Vodafone Arena.
"Vedeli sme, že nás čaká mimoriadne búrlivé prostredie. Podmienky na futbal boli ideálne, padlo päť gólov, takže diváci si museli prísť na svoje," hovorí Miňo Stoch, smutný z toho, že jeho Bursaspor vo vyhecovanom dueli na body nesiahol. Besiktas viedol 1:0 i 3:1, pričom k rozhodujúcemu gólu na 2:1 sa dostal vďaka vymyslenej penalte, ktorú na dvakrát premenil domáci snajper Gomez.
"Každý videl, že to bola z nášho pohľadu nešťastná prehra. Oni dali gól po vymyslenej penalte, my sme potom nastrelili brvno, takže výsledok bol celkom otvorený. Mne sa podarilo streliť kontaktný gól na 2:3, no viac sme už v nervóznom závere vyťažiť nedokázali," povedal Miňo, ktorý sa na ihrisko dostal v 65. minúte a jeho hviezdna chvíľa prišla len o niekoľko minút neskôr. "Pred šestnástkou som sa dostal k lopte, hodil si ju okolo obrancu a ľavačkou vystrelil na vzdialenú tyč. Strela mala patričnú razanciu, takže brankár na ňu nedočiahol," opísal Miňo svoj prízemný projektil s gólovým puncom. V týždni pred zápasom mu prišlo množstvo povzbudzujúcich správ od fanúšikov svojho kmeňového klubu Fenerbahce, ktorý s mestským rivalom na diaľku bojuje o majstrovský titul.
Na góly slovenských futbalistov si v múzeu Besiktasu budú určite pamätať. "Spomenul som si, že keď sa Besiktas lúčil so svojím starým štadiónom, tak Filip na ňom strelil posledný gól. Je to taká symbolika, že teraz pri otváraní nového sa podarilo skórovať mne. Určite sa o tom s ´Hološom´ pobavíme," usmial sa Miňo na margo slovenskej zaujímavosti. Faktom veru je, že navtedy rozlúčkový zásah zaznamenal Filip Hološko 11. mája 2013 pri víťazstve 3:0 nad Genclerbirligi a pri oboch stretnutiach bol dokonca aj Čech Tomáš Sivok - vtedy spoluhráč Hološka, v pondelok Stocha.
Autorské práva Football Service Agency (F.S.A., s.r.o., Kmeťkova 16, 949 01 Nitra, IČO: 36 546 291).
Všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie častí textu a citácií v inom ako uvedenom kontexte, ich rozmnožovanie a šírenie bez predchádzajúceho písomného súhlasu F.S.A., s.r.o. je zakázané.