SK | EN

Football Service Agency

Nová zmluva pred novým začiatkom

Nová zmluva pred novým začiatkom

Autor: FSA, 26.05.2020

Lukáš Štetina spojil svoju ďalšiu budúcnosť s pražskou Spartou, kde začiatkom týždňa podpísal novú dvojročnú zmluvu.

Štetina prestúpil do Sparty v lete 2017. Výborné meno si urobil v drese iného pražského klubu - Dukly, a na Letnú mieril v pozícii jedného z najlepších stredných obrancov ligy. Hneď v prvom ročníku ho v internom hlasovaní zvolila sparťanská kabína za najlepšieho hráča mužstva, a hoci v ďalších dvoch ročníkoch sa Lukášova pozícia na ihrisku skomplikovala, v tom prebiehajúcom sa pod vedením Václava Kotala rozohral do skvelej formy. Jej výsledkom je nový kontrakt.

Lukáš, ako dlho sa rodila nová zmluva v Sparte?
"Asi mesiac. Spočiatku to bolo v režime, že ako ďalej, keďže v lete mi končila zmluva. Potom sme začali preberať nejaké konkrétne veci a vyvinulo sa to tak, že sme sa dohodli na novej zmluve."

Si s ňou spokojný?
"Inak by som ju nepodpisoval. Musí byť poctou pre každého hráča, keď mu klub ako Sparta ponúkne spoluprácu a inak to nebolo ani v mojom prípade. Pevne verím, že spokojné sú obe strany."

Čo podľa teba viedlo Spartu k tomu, aby ti ponúkla lepšie podmienky?
"Myslím si, že kľúčové boli posledné zápasy pred prerušením ligy. V čase, keď som nehral, sa všetko otočilo v jeden deň. Naskočil som do zostavy a odohral som dobré zápasy. Cieľavedome som na sebe stále pracoval. Vedel som, že keď šanca príde, budem pripravený. Šťastie sa obrátilo zase ku mne."

Dva zmluvné roky sa javí ako optimálna dohoda pre obe strany, je to tak?
"Určite áno. Dva roky ubehnú ako voda a všetko zostáva otvorené. Keď budem v Sparte päť rokov, vyrovnám tak pôsobenie v Dukle, takže to bude dokopy desať rokov v Prahe."

Bola v hre aj možnosť, že by si v lete zakotvil aj na inej adrese?
"Áno, pretože koniec zmluvy sa blížil a život futbalistu je aj o tom, že sa ani nenazdá a zrazu ma zbalené kufre. Zažil som to vo svojej kariére viackrát, či už pri prestupe na Ukrajinu alebo aj sem do Čiech. A to som mal len dvadsať rokov. Teraz sa už na to pozerám z nadhľadu, ale určite, že bola aj taká možnosť. Nakoniec som však rád za to, ako sa veci vyvinuli."

Viackrát si sa vyjadril, že v "stovežatej" si našiel nový domov.
"Aj z rodinného hľadiska sme tu veľmi spokojní. Niekedy sa už pristihnem, ako mi skôr prídu na um české slovíčka ako slovenské. Češtinu niekedy používam aj cielene, predovšetkým pri komunikácii s mladými spoluhráčmi. Tí slovenčine rozumejú trochu ťažšie."

Aké očakávania má od teba vedenie klubu?
"Dlhodobo sa prepiera v médiách situácia ohľadom stopérov v mužstve. Očakávajú odo mňa vyriešenie tejto otázky, pretože klub potrebuje, aby našiel optimálne zloženie stredu obrany. Ja si pritom nemyslím, že v Sparte sú zlí stopéri, no bohužiaľ sú poslední pred brankárom a nie vždy sa k hráčovi prikloní šťastie. Potom sú výsledkom chyby a góly, ktoré idú na váš vrub."

Vo vedení Sparty sedí Tomáš Rosický. Aké je to rokovať s bývalým spoluhráčom?
"Rosa je skvelý človek a výnimočný futbalista. Bolo cťou s ním hrať a rovnako aj teraz s ním spolupracovať. Veľa toho preskákal, má nám čo povedať. Bežne chodí do kabíny, aby ponúkol svoj pohľad a bohaté skúsenosti. Môžme byť len radi, že pri nás stojí takáto osobnosť."

Ako si spomínate na svoje spoločné účinkovanie v jednom drese?
"Bol to síce len rok, ale pre mňa veľmi prospešný. Keď som mal ´Rosu´ pred sebou, bola to vždy radosť hrať. Videl som to aj u iných spoluhráčov, aký vplyv má na nich to, či Tomáš hrá alebo nie. Bol to neskutočný futbalista."

Prelaďme na aktuálnu tému. Už zajtra vás čaká ligový reštart a hneď proti Plzni. Je dobré začínať rovno takýmto šlágrom?
"Tiež som sa nad tým zamýšľal, či je dobré hrať takýto zápas hneď alebo neskôr. Človek si však nevyberie, musíme hľadieť na seba s skoncentrovať sa tak, aby sme ho zvládli čo najlepšie. Určite je v našich silách Plzeň poraziť, hoci rešpektujeme, že majú dobré mužstvo."

Na aké miesto by ste sa so Spartou chceli v prebiehajúcom ročníku dopracovať?
"Vzhľadom k situácii, v akej sme, sa pozeráme po tretej priečke. A chceme vyhrať pohár. To sú naše ambície."

Bohužiaľ sa zatiaľ musí dohrávať bez divákov. To je pre Spartu dosť citeľná strata.
"Aj teraz to môžeme pri rôznych prenosoch vidieť, ako fanúšikovia dávajú futbalu tú pravú atmosféru. Určite to bude na škodu, ale musíme rešpektovať aktuálny stav. Na Spartu chodí stále v priemere 11-12 tisíc ľudí, vonku je to takisto pred početnou kulisou. Dvanásty hráč nám teraz bude chýbať, ale pevne verím, že situácia sa postupne uvoľní a fanúšikovia sa vrátia späť na svoje miesta."Možností viacero, Sparta prioritou


Lukáša Štetinu
v rokovaniach zastupoval jeho agent Milan Lednický, ktorý priznal, že o služby stredného obrancu bol pomerne veľký záujem. "Vzhľadom k tomu, že sa v lete Lukášovi končila zmluva, ozvalo sa viacero záujemcov o jeho služby, a to zo všetkých kútov sveta. Keď však prišla nová ponuka Sparty a Lukáš sa rozhodol, že je preňho prvou voľbou, zamerali sme sa na riešenie novej zmluvy v Sparte Praha. Tá bola v konkurencii ostatných ponúk najlepšia. Následne sme doladili už len určité detaily a Lukáš podpísal novú dvojročnú zmluvu," povedal Lednický. "Ako povedal aj sám Lukáš, v Prahe má zázemie a s rodinou sa tam cíti veľmi dobre, čo bol takisto dôležitý faktor pri jeho rozhodovaní," doplnil riaditeľ Football Service Agency.

Aktuálne sa na futbalovom trhu veľa prestupov nedeje a opatrenia, súvisiace s pandémiou koronavírusu, výrazne zasahujú aj do rokovaní ohľadom nových zmlúv. "Bolo to trochu špecifické v tom, že sme sa nemohli s predstaviteľmi Sparty stretnúť osobne. Celú agendu sme však vyriešili telefonicky a emailom," uzavrel Lednický.

FOTO: archív

Football Service Agency Autorské práva Football Service Agency (F.S.A., s.r.o., Kmeťkova 16, 949 01 Nitra, IČO: 36 546 291). Všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie častí textu a citácií v inom ako uvedenom kontexte, ich rozmnožovanie a šírenie bez predchádzajúceho písomného súhlasu F.S.A., s.r.o. je zakázané.
Rýchly ako Mbappé
Rýchly ako Mbappé
V magazíne Fortuna ligy sme si prečítali zaujímavý rozhovor...
Dvorný nahrávač talentov
Dvorný nahrávač talentov
Denník Šport priniesol obsiahly materiál o našom Nikolasovi...
Šivák medzi najlepšími
Šivák medzi najlepšími
Nikolas Šivák bol jedným z najlepších...
Ocenení Stoch, Hroššo, Križan a Ewerton
Ocenení Stoch, Hroššo, Križan a Ewerton
Rebríčkom českej a slovenskej ligy dominuje Miňo Stoch ako...
Muž derby
Muž derby
Miňo Stoch bol v hlasovaní fanúšikov najlepším...
Miniliga Miňa Stocha
Miniliga Miňa Stocha
FSA pokračuje v podpore futbalu pre najmenších v nitrianskom...
Lukáš Štetina

Lukáš Štetina

Dátum narodenia 28.07.1991
Výška 186 cm
Váha 85 kg
Herný post stopér
Aktuálny klub AC Sparta Praha
  Úplny profil hráča »
Nikolas Špalek

Nikolas Špalek

Dátum narodenia 12.02.1997
Výška 170 cm
Váha 64 kg
Herný post pravý krídelník
Aktuálny klub Brescia Calcio
  Úplny profil hráča »
Samuel Petráš

Samuel Petráš

Dátum narodenia 10.04.1999
Výška 192 cm
Váha 82 kg
Herný post brankár
Aktuálny klub MŠK Žilina
  Úplny profil hráča »
Jakub Kračuník

Jakub Kračuník

Dátum narodenia 04.01.2005
Výška 179 cm
Váha 65 kg
Herný post krídelník
Aktuálny klub MFK Zemplín Michalovce
  Úplny profil hráča »
Adrián Kaprálik

Adrián Kaprálik

Dátum narodenia 10.06.2002
Výška 175 cm
Váha 68 kg
Herný post krídelník
Aktuálny klub MŠK Žilina
  Úplny profil hráča »
Mário Henyig

Mário Henyig

Dátum narodenia 08.05.2006
Výška 161 cm
Váha 55 kg
Herný post útočník
Aktuálny klub FC Nitra
  Úplny profil hráča »
Ewerton

Ewerton

Dátum narodenia 28.12.1996
Výška 174 cm
Váha 68 kg
Herný post krídelník
Aktuálny klub FK Mladá Boleslav
  Úplny profil hráča »
Martin Mišovič

Martin Mišovič

Dátum narodenia 22.01.2004
Výška 186 cm
Váha 76 kg
Herný post krídelník
Aktuálny klub Slovan Bratislava
  Úplny profil hráča »

Najnovšie video

Adrián Kaprálik - Zostrihy akcií 2020/2021